» » 2018.03.12-2018.03.16-ны өдрүүдэд болох Эрүүгийн шүүх хуралдааны тов
Дархан-Уул аймаг дахь Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүх, Дархан-Уул аймаг дахь Сум дундын иргэний хэргийн анхан шатны шүүх, Дархан-Уул аймаг дахь Сум дундын эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүх, Дархан-Уул аймаг дахь Анхан шатны шүүхийн тамгын газар

    2018.03.12-2018.03.16-ны өдрүүдэд болох Эрүүгийн шүүх хуралдааны тов


    ДАРХАН-УУЛ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН

    ШАТНЫ ШҮҮХИЙН Ø¯¯Õ ÕÓÐÀËÄÀÀÍÛ ÒÎÂ

    /2018.03.12-2018.03.16/

    Ä/Ä

    Шүүгдэгч

    Хуралдааны оролцогчид

    Хэргийн зүйчлэл

    Шүүх хурал эхлэх огноо, цаг минут, гараг

    Шүүгч, шүүх бүрэлдэхүүн

    1.

    Т.Бүрэнтөгс

    С.Сайханжаргал

    /цадан хориотой/

    Улсын яллагч

    Хохирогч

    Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

    Н.Дуламсүрэн

    Д.Өлзийхүү, Х.Сэрээтэр

    Г.Энхцэцэг, Н.Баярмаа

    17.2-2

    96.1

    Урьдчилсан хэлэлцүүлэг

    2018.03.12

    Даваа

    14:00

    Шүүгч Б.Ихтамир

    2.

    П.Өлзийсайхан

    Улсын яллагч

    Ø¿¿ãäýã÷èéí ºì㺺ëºã÷

    Хохирогч

    Хохирогчийн өмгөөлөгч

    А.Оргилбаяр

    П.Батжаргал

    Ш.Рэнцэндорж

    О.Анхбаяр

    27.10-3

    2018.03.12

    14:30

    Даваа

    Шүүгч Г.Гэрэлт-Од

    3.

    ß.Ýðäýíýáàò

    Ë.Äýìáýðýë

    /õîðèîòîé/

    Улсын яллагч

    Ø¿¿ãäýã÷èéí ºì㺺ëºã÷

    Хохирогч

    Í.Äóëàìñ¿ðýí

    Á.Öýäýíäàìáàà, Æ.Òóÿà

    Э.Төрболд

    17.12-1

    /ßë ýð¿¿ãèéí õàðèóöëàãà/

    2018.3.13

    Мягмар

    09:00

    Ерөнхий шүүгч Я.Туул

    4.

    Б.Бат-Оргил

    Улсын яллагч

    Хохирогч

    Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

    Гэрч

    Н.Идэр

    Б.Номин

    Н.Төгсбаяр

    М.Цолмон

    11.6-1

    2018.3.13

    Мягмар

    10:00

    Ерөнхий шүүгч Я.Туул

    5.

    С.Амарбаясгалан

    Улсын яллагч

    Хохирогч

    Хохирогчийн өмгөөлөгчид

    Иргэний хариуцагчийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч

    Иргэний хариуцагчийн өмгөөлөгч

    Шүүгдэгчийн өмгөөлөгчид

    Г.Яндаг

    Д.Энхтайван

    Г.Баттогтох, Ц.Алтанзаяа

    А.Гандулам

    З.Энхтуяа

    А.Мөнхбат, Ө.Өлзиймаа

    97.1

    2018.03.13

    Мягмар

    14:00

    Шүүгч Б.Ихтамир

    6.

    Б.Ганзориг

    С.Гүррагчаа

    /Цагдан хориотой/

    Улсын яллагч

    Хохирогч

    Шүүгдэгч нарын өмгөөлөгч

    Н.Идэр

    Б.Заяа

    Н.Баярмаа

    12.1-2.2

    /хаалттай/

    2018.03.14

    Лхагва

    10:00

    Шүүгч Б.Ихтамир

    7.

    Б.Батхуяг

    /Цагдан хоригдсон/

    Улсын яллагч

    Хохирогч

    Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

    Д.Энхтуяа

    Э.Дөлгөөнбаяр

    Н.Баярмаа

    11.1-2.2.4

    2018.03.14

    Лхагва

    14:00

    Даргалагч шүүгч Г.Гэрэлт-Од, Ерөнхий шүүгч Я.Туул, шүүгч Т.Батжаргал нарын бүрэлдэхүүнтэй

    8.

    Б.Отгонбаатар

    Х.Дөлгөөн

    Улсын яллагч

    Насанд хүрээгүй шүүгдэгчийн хууль ёсны төлөөлөгч

    Шүүгдэгчийн өмгөөлөгч

    Д.Энхтуяа

    Н.Баярмаа

    20.7-1

    /хаалттай/

    2018.03.15

    Пүрэв

    10:00

    Шүүгч Т.Батжаргал

    9.

    Б.Элбэгзаяа

    /Цагдан хоригдсон/

    Улсын яллагч

    Хохирогч

    А.Оргилбаяр

    С.Отгонзаяа

    17.1-2.1

    2018.03.15

    Пүрэв

    14:00

    Шүүгч Г.Гэрэлт-Од

    10.

    Г.Батмөнх

    Улсын яллагч

    Насанд хүрээгүй хохирогчийн хууль ёсны төлөөлөгч,

    Хохирогчийн өмгөөлөгч

    О.Доржмаа

    Д.Оюунтуяа,

    И.Атарбямба,

    27.10-1

    2018.03.16

    Баасан

    10:00

    Шүүгч Т.Батжаргал

    11.

    Д.Энхбилгүүн

    Улсын яллагч

    Ø¿¿ãäýã÷èéí ºì㺺ëºã÷

    О.Доржмаа

    Б.Мөнхгэрэл

    2002 оны ЭХТА-ын 192.1

    2018.03.16

    Баасан

    11:30

    Шүүгч Г.Гэрэлт-Од


    1. 2018.03.05-2018.03.09-ний өдрүүдэд болох Эрүүгийн хэргийн шүүх хуралдааны тов
    2. 2018.01.15-2018.01.19-ний өдрүүдэд болох Эрүүгийн хэргийн шүүх хуралдааны тов
    3. ДАРХАН-УУЛ АЙМАГ ДАХЬ СУМ ДУНДЫН ЭРҮҮГИЙН ХЭРГИЙН АНХАН ШАТНЫ ШҮҮХИЙН ШҮҮХ ХУРАЛДААНЫ ТОВ /2018.01.08-2018.01.12/
    4. 2018.01.02-2018.01.05-ны өдрүүдэд болох эрүүгийн хэргийн шүүх хуралдааны тов
    5. 2017.11.20-2017.11.24-ний өдрүүдэд болох эрүүгийн хэргийн хурлын тов